Zatorze - zapomniana dzielnica?

Godziny szczytu i przejazd przez tory kolejowe w stronę ulicy Lotnicznej. Ponad 30 minutowe oczekiwanie, aż szlabany na przejeździe kolejowym zostaną podniesione, może wyprowadzić z równowagi najbardziej spokojnego kierowcę.Kolejny raz zwracam uwagę na przejazd kolejowy przy ulicy Lotniczej, przez który w Elblągu tworzą się gigantyczne korki, a mieszkańcy Zatorza mogą faktycznie poczuć się jak lokatorzy osiedla trzeciej kategorii, bo są odcięci od świata. Dlaczego przez tyle lat nikt nie zajął się problemem na tyle, aby znaleźć jakieś rozwiązanie? Odpowiedź jest prosta: najprawdopodobniej nikomu na tym nie zależy. 

To oczekiwanie, aby dostać się na Zatorze, rozpoczęło się kilka minut po godzinie 15.00, a więc w godzinach szczytu. Dróżnik zamyka szlabany i długo nic się nie dzieje. Po 15 minutach naszego postoju zauważamy nadjeżdżający towarowy "pociąg ekspresowy". Kilkadziesiąt wagonów toczyło się z prędkością 10km/h przed naszymi oczami przez kolejne 4 minuty - w tym czasie można było przeczytać wszystkie napisy na każdym wagonie. Gdy przejeżdżał przed nami ostatni wagon, ucieszyliśmy się, że za kilka chwil będziemy mogli ruszyć, ale niestety... Szlabanów nie podniesiono.

W tym samym czasie ulica Lotnicza - dwa pasy od Alei Grunwaldzkiej, były wypełnione samochodami. Korki tworzyły się od stacji paliw Statoil (blisko ulicy Tysiąclecia) z jednej strony, a z drugiej niemal od skrzyżowania Grunwaldzkiej z ulicą Komeńskiego. W trakcie tego przymusowego postoju dowiadujemy się, że karetka pogotowia pędząca na sygnale do osoby, która pilnie potrzebuje pomocy - tak jak wszystkie inne auta, oczekiwałaby w kolejce, aż przejazd zostanie udrożniony przez dróżnika. Skandal!

Mijały kolejne minuty, a czas w takich kolejkach wyjątkowo wolno płynie. Gdy nadjechał "elektryczny" od strony Gdańska, pomyśleliśmy sobie, że gdy on ruszał w Malborku - my staliśmy już w tym korku. Wszyscy, którzy dojeżdżają do pracy z Elbląga do Malborka powinni być szczęśliwsi niż ci, którym przyszło mieszkać na Zatorzu. Pokonanie 30 kilometrów z Malborka do Elbląga może bowiem okazać się prostsze, niż dotarcie z Centrum Elbląga na sąsiednią dzielnicę - Zatorze, nomen omen niecałe 1500 metrów...


Autor: Wowka.

1 komentarz:

  1. W moim przypadku wygladało to całkiem podobnie, lecz bardziej zlosliwie... po 10 min postoju, szlabany się podniosły, przejechały po 4ry auta z dwoch stron i szlabany zamknieto poraz kolejny, tyle ze przed moim nosem;) po okolo 5min przejechał ,,elektryk,, i nareszcie mozna było poczuć prawdziwą wolność, swobode i przyjemnosc z jazdy;]

    OdpowiedzUsuń

Redakcja serwisu www.zatorzanie.pl nie odpowiada za treść komentarzy i treści dostarczone przez firmy i osoby trzecie.
Regulamin komentowania artykułów w serwisie www.zatorzanie.pl
W trosce o kulturę i wysoki poziom debaty w serwisie www.zatorzanie.pl wprowadza się niniejszy Regulamin.
Komentujący umieszczając treści sprzeczne z prawem musi liczyć się, że może ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną.
Komentarze dodawane przez czytelników służą prowadzeniu poważnej i merytorycznej dyskusji na temat zamieszczonych wiadomości oraz problemów z nimi związanych.
Czytelnicy mogą umieszczać informacje i opinie niezwiązane z treścią artykułów dla istotnych powodów (np. poinformowanie innych czytelników o wydarzeniach).
Zabrania się dodawania komentarzy: wulgarnych, obraźliwych, naruszających dobra osobiste osób trzecich lub zawierających treści zabronione przez prawo.
Celem komentarzy nie jest prowadzenie jałowych sporów osobistych między czytelnikami.
Wszystkie wpisy stojące w sprzeczności z powyższymi warunkami będą niezwłocznie kasowane w całości.
Redakcja interpretuje Regulamin i decyduje, które wpisy, komentarze (lub ich części) należy usunąć i dokona tego w możliwie jak najszybszym czasie.

Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o nowych tematach poruszanych w serwisie zatorzanie.pl, wpisz swój adres Email w okno poniżej i kliknij na pole "Submit" ZATORZANIE.blogspot.com - BEZPŁATNA PRENUMERATA EMAIL. Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie zatorzanie.pl będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji o publikowanych nowych artykułach. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis zatorzanie.pl zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). W każdej chwili możesz zrezygnować z prenumeraty i skasować swój adres Email z naszej bazy danych.

zatorzanie.blogspot.com - bezpłatna prenumerata Email