Nowa pętla i parkingi na Łódzkiej.

Zakończono prace związane z kompleksowa modernizacją pętli autobusowej przy ul. Łódzkiej oraz placu przed kościołem pw. Trójcy Świętej. Miejsce to zmieniło się diametralnie. Nierówne chodniki i kałuże, zastąpiła równa jezdnia i ciągi piesze. Przybyło także nowych miejsc postojowych oraz zieleni. Pętla autobusowa i plac przy skrzyżowaniu ulic Kieleckiej i Łódzkiej od lat były zmorą mieszkańców Zatorza. Znajdująca się w tym miejscu jezdnia asfaltowa znajdowała się w złym stanie technicznym. W obrębie pętli brakowało jednoznacznych spadków podłużnych i poprzecznych, co po opadach deszczu powodowało występowanie licznych zastoisk wody. Brakowało tu także odpowiednio wyznaczonych stanowisk postojowych. Na wniosek radnych zabezpieczono w budżecie miasta odpowiednie środki i pod koniec lipca 2016 ruszyła modernizacja placu przystankowego przy ul. Łódzkiej, miejsc postojowych przed kościołem oraz chodnika ul. Kieleckiej. Projekt zakładał kompleksową odnowę nawierzchni pętli autobusowej, poprzez ułożenie nowej nawierzchni asfaltowej oraz jej odwodnienie (wybudowano wpusty deszczowe i wykonano przykanaliki). Na środku pętli wyznaczono 8 miejsc parkingowych z brukowej kostki betonowej. Zmienił się także teren przed samym kościołem, gdzie powstało 13 stanowisk postojowych wraz z prowadzącą do nich drogą manewrową z brukowej kostki betonowej. Zmodernizowany został również istniejący przy pętli chodnik. Przystanek na pętli wyposażony został w nową, trzysegmentową, przeszkloną wiatę. Teren przy skrzyżowaniu Łódzkiej i Kieleckiej zyskał także nową zieleń, która zupełnie odmieniła oblicze tego miejsca. Inwestycję na zlecenie miasta wykonała elbląska firma PHU Masters za kwotę 235 tys. 250 zł.

Budżet Obywatelski 2017 - zagłosuj na zadanie dla naszej dzielnicy! Głosowanie trwa do 10.10.2016.

Do 10 października 2016 można głosować na zadania z Budżetu Obywatelskiego, które zrealizowane zostaną w 2017 roku - głosujemy klikając tutaj. Zachęcamy wszystkich do udziału w głosowaniu. Najszybciej i najwygodniej można zagłosować poprzez stronę internetową. Ankiety nie będą już dystrybuowane do skrzynek pocztowych, ponieważ większość mieszkańców wypełnia je w formie elektronicznej. Jednak dla osób, które chcą zagłosować w tradycyjny sposób, ankiety dostępne są w miejscach użyteczności publicznej. Formularz wniosku można odebrać: w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miejskiego w Elblągu, Informacji Turystycznej (Ratusz Staromiejski), Referacie Obsługi Kierowców (Pl. Dworcowy), Referacie Świadczeń Rodzinnych (ul. Jaśminowa), ZBK (ul. Ratuszowa), na basenie CRW „Dolinka”, ESWIP i Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Związku Jaszczurczego). Głosować można na trzy rodzaje zadań: zadanie inwestycyjne w poszczególnych okręgach (my przypominany, że Zatorze to okręg nr 5) - każda osoba może oddać maksymalnie 3 głosy, małe projekty, które również przypisane są do poszczególnych okręgów - każda osoba może oddać maksymalnie 2 głosy oraz inicjatywy ogólnomiejskie, na które można głosować niezależnie od okręgu - każda osoba może oddać jeden głos. Oddając głosy, należy podać swoje dane. Głos będzie nieważny, jeśli podane zostaną błędne bądź niepełne dane osobowe oraz oddanych zostanie więcej głosów niż dozwolona liczba. Uwaga! Na zadania inwestycyjne i małe projekty należy głosować w okręgu, do którego mieszkaniec jest przypisany! Ankiety w formie papierowej należy składać w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu, ul. Łączności 1, pokój 100. Głosowanie trwa do 10 października 2016.

Co dalej z budową hali sportowej na Zatorzu? (23.09.2016).

Co dalej z budową hali sportowej na Zatorzu, która to inwestycja wygrała głosowanie w budżecie obywatelskim na 2016 rok? Sprawa miała rozstrzygnąć się w połowie września. Hala sportowa Gimnazjum nr 7 przy ul. Lotniczej bez wątpienia jest potrzebna. Bez względu na to, jaka szkoła będzie się tam mieściła po zapowiadanej przez rząd reformie edukacji. Projekt budowy hali uzyskał poparcie 3191 mieszkańców Elbląga i... sprawa zawisła w próżni. Ratusz twierdził, że koszt budowy hali przewyższa możliwości finansowe miasta, a mieszkańcy byli zdania, że da się to zrobić w ramach budżetu obywatelskiego. Przypomnijmy, że na projekt przeznaczono 480 tys. zł. Pojawił się pomysł rozłożenia na dwa etapy, ale nie spotkał się z aprobatą wnioskodawców. Na ostatniej sesji Rady Miejskiej właśnie o inwestycje z budżetu obywatelskiego 2016, a właściwie o brak realizacji pytał radny Paweł Kowszyński, który w tej sprawie złożył do prezydenta Witolda Wróblewskiego oficjalne pismo. O budowę hali sportowej przy Gimnazjum nr 7 dopytywał się również Marek Pruszak. - Co z przetargiem na wyłonienie wykonawcy robót? Czy hala przy Gimnazjum nr 7 powstanie?
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o nowych tematach poruszanych w serwisie zatorzanie.pl, wpisz swój adres Email w okno poniżej i kliknij na pole "Submit" ZATORZANIE.blogspot.com - BEZPŁATNA PRENUMERATA EMAIL. Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie zatorzanie.pl będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji o publikowanych nowych artykułach. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis zatorzanie.pl zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). W każdej chwili możesz zrezygnować z prenumeraty i skasować swój adres Email z naszej bazy danych.