"Podaruj - darując jesteś lepszy" - czas na Naszą dzielnicę, 30 lipca 2011.

Trwa akcja "Podaruj - darując jesteś lepszy" polegająca na tym, że mieszkańcy poszczególnych ulic w wyznaczonym terminie wystawiają przed dom niepotrzebne im już rzeczy, które mogą przydać się innym.
Jeżeli posiadasz rzeczy, które są ci niepotrzebne (meble, sprzęt gospodarstwa domowego, naczynia, wykładziny, pościel, ubrania, sprzęt turystyczny, makulaturę, butelki, itp.), a mogą być one wykorzystane przez innych - wystaw je przed budynek. Wystaw również te rzeczy, które są już zniszczone i nieprzydatne. Jeżeli któreś z wystawionych rzeczy mogą ci się przydać, weź je. Pozostałe rzeczy po godz. 14.00 zabierze nieodpłatnie MPO. Sobotnia (30 lipca 2011) akcja obejmuje budynki gminne, wspólnot mieszkaniowych i prywatne przy ulicach: Fredry, Malborska, Narciarska, Kilińskiego, Idzikowskiego, Mielczarskiego, Skrzydlata, Lotnicza, Łódzka, Olsztyńska, Kielecka, Łomżyńska, Olkuska, Opolska.

Miasto niewiele inwestuje w Zatorze, a ile z naszej dzielnicy otrzymuje?

Brak wiaduktu nad torami, brak wyjazdu na obwodnicę, za mało placów zabaw, stare chodniki wymagające remontu, dziurawe ulice - w opłakanym stanie, a także brak bankomatów – to tylko niektóre bolączki mieszkańców elbląskiej dzielnicy Zatorze. Ma się wrażenie, że na Zatorzu czas stanął w miejscu, bo od wielu lat niewiele się zmieniło.

 

Zmiana trasy kursowania autobusów 6 i 19.

ZKM w Elblągu informuje, że autobusy linii 6 i 19, od dnia 30 marca 2011 r. do odwołania będą kursowały po częściowo zmienionej trasie.
Zarząd Komunikacji Miejskiej w Elblągu Sp. z o.o. informuje, że ze względu na konieczność przebudowy ul. Zagonowej na odcinku od ul. Dojazdowej do ul. Malborskiej i zaplanowane inwestycje w tym rejonie miasta, autobusy linii 6 i 19, od dnia 30 marca 2011 r. do odwołania będą kursowały po częściowo zmienionej trasie: od skrzyżowania ulicy Rycerskiej z Aleją Tysiąclecia, Aleją Tysiąclecia i następnie ulicą Malborską.

Biblioteka na Zatorzu do likwidacji.


Biblioteka Elbląska tonie w długach (Dziennik Elbląski, 22.03.2011).

Ponad 825 tys. zł straty w ubiegłym roku wykazała Biblioteka Elbląska. Wiceprezydent Grażyna Kluge zapowiada połączenie jej filii, na Zawadzie i na Zatorzu, z bibliotekami szkolnymi. Mieszkańcy Zatorza protestują.
Salon Polityki, to jedna z najbardziej prestiżowych imprez organizowanych przez Bibliotekę Elbląską
Salon Polityki, to jedna z najbardziej prestiżowych imprez organizowanych przez Bibliotekę Elbląską
Autor: Piotr Kajmer
— Od 2006 roku, gdy zakończyła się modernizacja biblioteki, powierzchnia budynku głównego zwiększyła się z 3,8 tys. m kwadr. do 7,5 tys. m kwadr. — informuje Jacek Nowiński, dyrektor Biblioteki Elbląskiej. — W ciągu tych lat zwiększyły się opłaty za media, a Zarząd Budynków Komunalnych, od którego dzierżawimy część pomieszczeń, w połowie ubiegłego roku blisko trzykrotnie podniósł nam czynsz. Jednocześnie dotacja, jaką otrzymujemy z miasta, nie zwiększyła się. Nie muszę mówić, co to oznacza — dodaje Nowiński.


— Nasza placówka jest w czołówce w kraju w pozyskiwaniu dotacji — stwierdza Nowiński. — Ogrody Polityki są organizowane w głównej mierze dzięki sponsorom. A goście odbywającego się u nas Salonu Polityki, nie biorą honorarium. 
Ale na bieżące utrzymanie biblioteki, zakup książek, pieniądze musi przekazać organizator kultury, czyli Urząd Miejski.


Zatorze i Nowe Pole w planach CH "Siódemka".

Zapadły ostateczne decyzje w sprawie budowy prawie dwukilometrowej drogi, która połączy ulice Akacjową i Skrzydlatą dla potrzeb nowego Centrum Handlowego "Siódemka". Planowany w sąsiedztwie elbląskiego lotniska łącznik, będzie główną drogą dojazdową do Centrum Handlowego „Siódemka” od strony miasta. Budową drogi zajmie się Miasto. Koszty jej powstania pokryć ma inwestor „Siódemki” – firma NEPH (Elbląg) Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Czy Zatorzanie chcą Centrum Handlowe w swoim sąsiedztwie - głosuj w sondzie na zatorzanie.pl.

Kiedy będzie wiadukt?

Kiedy będzie wiadukt nad torami kolejowymi? Takie pytanie zadaje sobie, chyba każdy mieszkaniec Zatorza. Obietnice wybudowania wiaduktu padają podczas każdych wyborów na prezydenta miasta, ale realizacji brak. Tak jest i tym razem. Głośno obiecywana, zapowiadana inwestycja budowy przez kandydata, a obecnego już prezydenta Elbląga jednak została tylko obietnicą. W budżecie miasta Elbląga na 2011 rok nie ma wzmianki o budowie wiaduktu, nie ma wzmianki nawet o projekcie na budowę, ba nawet nie ma wzmianki o czymkolwiek związanym z wiaduktem. Pomimo, że 19 listopada 2009 roku rada miejska przyjęła uchwałę (Uchwała) na temat budowy przeprawy z Zatorza (budowa wiaduktu) niestety nie ujęto tego planu w budżecie. No, cóż i tym razem zakończy się na obietnicy. No chyba, że Zatorzanie zaczną mówić jednym głosem. Nasz serwis właśnie powstał w tym celu. Piszmy i mówmy, że wiadukt jest niezbędny... My, Zatorzanie od wielu lat z niecierpliwością czekamy na budowę wiaduktu łączącego dzielnicę z miastem!
Redakcja serwisu sprawdziła ile czasu dziennie zamknięte są przejazdy kolejowe prowadzące na Zatorze. Poświęciliśmy cały dzień, aby dokładnie policzyć czas tracony przez mieszkańców Zatorza na stanie przy zaporach kolejowych. 
Dziennie szlabany zamykają się na 5 godzin, a dokładnie na 295 minut.
Podajemy czas zamknięcia szlabanów na przejazdach kolejowych przy ul. Malborskiej i ul. Lotniczej.
04.20-04.30, 05.40-06.00, 06.50-07.00, 07.15-07.25, 08.00-08.15, 09.30-09.50, 11.10-11.20, 11.35-11.45, 12.05-12.15, 12.20-12.30, 13.20-13.45, 14.35-14.50, 15.20-15.40, 16.10-16.30, 16.40-16.50, 17.35-17.55, 18.30-18.45, 19.05-19.15, 20.20-20.30, 21.00-21.20, 23.00-23.15.

Za makulaturę posadzą krzewy ozdobne na Zatorzu.

W dniach 24 - 25 maja 2011 (wtorek, środa) organizowana jest selektywna zbiórka makulatury przy ul. Malborskiej 90.
- Chcielibyśmy zachęcić do zbierania surowców wtórnych oraz dbanie o środowisko lokalne przyłączając się do naszej akcji. Z uzyskanych środków ze sprzedaży makulatury zostaną zakupione krzewy do obsadzenia terenu przy ul. Skrzydlatej w celu oddzielenia budynków mieszkalnych od ulicy, oraz przy wieżowcach na ul. Malborskiej - zachęca Małgorzata Tkaczyk, animatorka akcji z Zespołu Pracy Socjalnej Nr VIII, Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Elblągu.
Zespół Pracy Socjalnej Nr VII MOPS, oraz zatorzanie.pl zachęcają wszystkich mieszkańców naszej dzielnicy do selektywnej zbiórki makulatury, a zwłaszcza do uczestniczeniu w akcji, dzięki której możliwy będzie zakup i posadzenie krzewów ozdobnych na naszej dzielnicy.
Stowarzyszenie "Elbląskie Zatorze"
82-300 Elbląg, ul. Skrzydlata 1, pok. 101 (bud. MOSiR).
Mieszkańców zapraszamy na nasze dyżury w każdą środę w godz. 17.00-18.00.
Kontakt e-mail: stow-elb-zat@wp.pl
KONTO: 96 9484 1206 2850 0851 4084 0001.
(konto prowadzone przez: Bank Spółdzielczy w Brodnicy)

STATUT
STOWARZYSZENIA „ELBLĄSKIE ZATORZE”

ROZDZIAŁ I

POSTANOWIENIA OGÓLNE 
Stowarzyszenie nosi nazwę „Elbląskie Zatorze”, w dalszych postanowieniach statutu zwane Stowarzyszeniem.
Siedzibą stowarzyszenia jest miasto Elbląg. Terenem działania jest Rzeczpospolita Polska.
Stowarzyszenie jest zrzeszeniem osób, zawiązanym dla poprawy jakości życia mieszkańców dzielnicy Zatorze w Elblągu oraz rozwoju społeczno-gospodarczego dzielnicy.
Dla realizacji celów statutowych stowarzyszenie może działać na terenie innych państw z poszanowaniem tamtejszego prawa.
Stowarzyszenie jest zawiązane na czas nieograniczony. Posiada osobowość prawną. Działa na podstawie przepisów ustawy z dnia 7 kwietnia 1989 r. Prawo o Stowarzyszeniach (Dz.U. z 2001, Nr 79, poz. 855 z późn. zm.) oraz niniejszego statutu.
Stowarzyszenie może należeć do innych krajowych i międzynarodowych organizacji o podobnych celach.
Członkowie Stowarzyszenia, w tym Zarząd i Komisja Rewizyjna, pełnią swoje funkcje nieodpłatnie, społecznie.
Stowarzyszenie do prowadzenia swojej działalności może zatrudniać pracowników, w tym członków Stowarzyszenia.
Stowarzyszenie może używać pieczęci i oznak zgodnie z obowiązującymi w tym zakresie przepisami.

ROZDZIAŁ II
CELE I ŚRODKI DZIAŁANIA 
Głównym celem Stowarzyszenia jest poprawa jakości życia mieszkańców dzielnicy Zatorze oraz rozwój społeczno-gospodarczy dzielnicy.
Celami szczegółowymi Stowarzyszenia są:
- Poprawa infrastruktury komunalnej oraz komunikacji dzielnicy z miastem.
- Poprawa estetyki i wizerunku dzielnicy.
- Integracja i aktywizacja mieszkańców dzielnicy.
- Wspieranie, inicjowanie i podejmowanie działań na rzecz rozwoju lokalnego w oparciu o aktywność obywatelską w szczególności w sferze samorządności, kultury, edukacji, przedsiębiorczości, ochrony środowiska, bezpieczeństwa, dobroczynności, ochrony zdrowia i pomocy społecznej, kultury fizycznej i turystyki.
- Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu mieszkańcom dzielnicy.
- Współdziałanie z władzami lokalnymi oraz innymi organizacjami i instytucjami w realizacji celów statutowych.
Stowarzyszenie swe cele realizuje poprzez:
- Działania zmierzające do powstania miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dzielnicy.
- Działanie na rzecz powstania wiaduktu nad torami oraz zjazdu do drogi nr S 7.
- Stworzenie i prowadzenie miejsca spotkań dla mieszkańców dzielnicy.
- Organizowanie i udział w spotkaniach, szkoleniach, konferencjach, festynach, imprezach sportowych, kulturalnych, akcjach społecznych i innych wydarzeniach związanych z problematyką lokalną dzielnicy.
- Inicjowanie i podejmowanie inicjatyw lokalnych.
- Tworzenie i wdrażanie programów i projektów zgodnych z celami statutowymi Stowarzyszenia.
- Podejmowanie działań doradczych, konsultacyjnych oraz inicjowanie debat społecznych związanych z problematyką społeczności lokalnej.
- Wykorzystanie potencjału i zasobów dzielnicy.
- Współpraca z instytucjami, organizacjami i przedsiębiorstwami w ramach partnerstwa na rzecz rozwoju Zatorza.
- Współpraca z władzami miasta oraz radnymi w działaniach na rzecz dzielnicy.
- Opiniowanie i zajmowanie stanowisk w sprawach dotyczących dzielnicy.
- Promowanie osiągnięć dzielnicy.
- Prowadzenie działalności informacyjnej, w tym opracowywanie i publikowanie materiałów poświęconych problematyce zgodnej z celami statutowymi Stowarzyszenia.
- Organizowanie pomocy rzeczowej i finansowej najuboższym mieszkańcom dzielnicy.
W celu realizacji celów statutowych Stowarzyszenie może prowadzić działalność gospodarczą.
Cały dochód Stowarzyszenia, w tym dochód z działalności gospodarczej, przeznaczony jest wyłącznie na realizację celów statutowych.
ROZDZIAŁ III
CZŁONKOWIE – PRAWA I OBOWIĄZKI 
Członkami Stowarzyszenia mogą być osoby fizyczne i prawne. Osoba prawna może być jedynie członkiem wspierającym Stowarzyszenia.
Stowarzyszenie posiada członków: zwyczajnych, wspierających, honorowych.
Członkiem Zwyczajnym Stowarzyszenia może być każda osoba fizyczna, która złoży deklarację członkowską na piśmie i zostanie przyjęta przez Zarząd.
Członkowie zwyczajni mają prawo:
- biernego i czynnego uczestniczenia w wyborach do władz Stowarzyszenia,
- korzystania z dorobku, majątku i wszelkich form działalności Stowarzyszenia,
- udziału w zebraniach, wykładach oraz imprezach organizowanych przez Stowarzyszenie,
- zgłaszania wniosków co do działalności Stowarzyszenia.
Członkowie zwyczajni mają obowiązek:
- czynnego brania udziału w działalności Stowarzyszenia i realizacji jego celów,
- przestrzegania postanowień statutu i uchwał władz Stowarzyszenia,
- regularnego opłacania składek.
Członkiem wspierającym Stowarzyszenia może zostać osoba fizyczna lub prawna zainteresowana merytoryczną działalnością Stowarzyszenia, która zadeklaruje pomoc finansową lub rzeczową i zostanie przyjęta przez Zarząd na podstawie pisemnej deklaracji.
Członkiem honorowym Stowarzyszenia może być osoba fizyczna, która wniosła wybitny wkład w działalność i rozwój Stowarzyszenia. Członkostwo honorowe nadaje Walne Zgromadzenie na wniosek Zarządu.
Członkowie wspierający i honorowi nie posiadają biernego oraz czynnego prawa wyborczego, mogą jednak brać udział z głosem doradczym w statutowych władzach Stowarzyszenia, poza tym posiadają takie prawa jak członkowie zwyczajni.
Członek wspierający ma obowiązek wywiązywania się z zadeklarowanych świadczeń, przestrzegania statutu oraz uchwał władz Stowarzyszenia.
Członkowie honorowi są zwolnieni ze składek członkowskich.
Utrata członkostwa następuje na skutek:
- pisemnej rezygnacji złożonej na ręce Zarządu,
- wykluczenia przez Zarząd: z powodu łamania statutu i nieprzestrzegania uchwał władz Stowarzyszenia, z powodu nie płacenia składek członkowskich za okres pół roku, utraty praw obywatelskich na mocy prawomocnego wyroku sądu, śmierci członka oraz utraty osobowości prawnej przez osoby prawne.
Od uchwały Zarządu w sprawie przyjęcia w poczet członków Stowarzyszenia lub pozbawienia członkostwa zainteresowanemu przysługuje odwołanie, w terminie 30 dni,
do Walnego Zgromadzenia Członków. Uchwała Walnego Zgromadzenia Członków jest ostateczna.
ROZDZIAŁ IV
WŁADZE STOWARZYSZENIA 
Władzami Stowarzyszenia są: Walne Zgromadzenie Członków, Zarząd, Komisja Rewizyjna.
Kadencja władz trwa 3 lata, a ich wybór odbywa się w głosowaniu tajnym lub jawnym
w zależności od uchwały Walnego Zgromadzenia w tym przedmiocie. Jeśli statut nie stanowi inaczej, uchwały władz zapadają zwykłą większością głosów przy obecności co najmniej połowy członków uprawnionych do głosowania.
Walne Zgromadzenie Członków jest najwyższą władzą Stowarzyszenia. W Walnym Zgromadzeniu Członków biorą udział:
z głosem stanowiącym – członkowie zwyczajni,
z głosem doradczym – członkowie wspierający, honorowi oraz zaproszeni goście.
Walne Zgromadzenie Członków może być zwyczajne i nadzwyczajne.
Walne Zgromadzenie Członków zwyczajne jest zwoływane przez Zarząd Stowarzyszenia raz w roku jako sprawozdawcze i co trzy lata jako sprawozdawczo-wyborcze. Termin i miejsce obrad Zarząd podaje do wiadomości wszystkich członków co najmniej na 14 dni przed terminem zebrania.
Walne Zgromadzenie Członków nadzwyczajne może się odbyć w każdym czasie. Jest zwoływane przez Zarząd z jego inicjatywy, na wniosek Komisji Rewizyjnej lub pisemny wniosek co najmniej 1/3 ogólnej liczby członków zwyczajnych Stowarzyszenia.
Uchwały Walnego Zgromadzenia Stowarzyszenia zapadają zwykłą większością głosów w obecności przynajmniej połowy ogólnej liczby członków w pierwszym terminie, a bez względu na liczbę obecnych w drugim terminie. Głosowanie jest jawne lub tajne w zależności od decyzji Walnego Zgromadzenia.
Do kompetencji Walnego Zgromadzenia należą: określenie głównych kierunków działania i rozwoju Stowarzyszenia, uchwalania zmian statutu, wybór i odwoływanie wszystkich władz Stowarzyszenia, udzielanie Zarządowi absolutorium na wniosek Komisji Rewizyjnej, rozpatrywanie sprawozdań z działalności Zarządu i Komisji Rewizyjnej, uchwalanie budżetu, uchwalanie wysokości składek członkowskich oraz wszystkich innych świadczeń na rzecz Stowarzyszenia, podejmowanie uchwał w sprawie przyjęcia członka honorowego, rozpatrywanie i zatwierdzanie sprawozdań władz Stowarzyszenia, rozpatrywanie wniosków i postulatów zgłoszonych przez członków Stowarzyszenia lub jego władze, rozpatrywanie odwołań od uchwał Zarządu, podejmowanie uchwały o rozwiązaniu Stowarzyszenia i przeznaczeniu jego majątku, podejmowanie uchwał w każdej sprawie wniesionej pod obrady, we wszystkich sprawach nie zastrzeżonych do kompetencji innych władz Stowarzyszenia.
Zarząd jest powołany do kierowania całą działalnością Stowarzyszenia zgodnie z uchwałami Walnego Zgromadzenia Członków.
Zarząd składa się z 5 do 7 osób w tym prezesa oraz dwóch wiceprezesów. Wyboru Prezesa Zarządu dokonuje Walne Zgromadzenie Członków. Wiceprezesów i pozostałych członków Zarządu, Zarząd wybiera spośród swoich członków.
Posiedzenia Zarządu odbywają się w miarę potrzeb, nie rzadziej jednak niż raz na miesiąc. Posiedzenia Zarządu zwołuje prezes.
Do kompetencji Zarządu należą: realizacja celów Stowarzyszenia, wykonywanie uchwał Walnego Zgromadzenia Członków, sporządzanie planów pracy i budżetu, sprawowanie zarządu nad majątkiem Stowarzyszenia, podejmowanie uchwał o nabywaniu, zbywaniu lub obciążaniu majątku Stowarzyszenia, reprezentowanie Stowarzyszenia na zewnątrz, zwoływanie Walnego Zgromadzenia Członków, przyjmowanie i skreślanie członków.
Komisja Rewizyjna powołana jest do sprawowania kontroli nad działalnością Stowarzyszenia.
Komisja Rewizyjna składa się z 3 do 5 osób. Komisja spośród swoich członków wybiera przewodniczącego, zastępcę oraz sekretarza.
Członkowie Komisji Rewizyjnej:
a) nie mogą być członkami Zarządu Stowarzyszenia ani pozostawać z nimi w stosunku pokrewieństwa, powinowactwa lub podległości z tytułu zatrudnienia,
b) nie mogą być skazani prawomocnym wyrokiem za przestępstwo z winy umyślnej,
c) funkcję członka Rady pełnią nieodpłatnie.
Do kompetencji Komisji Rewizyjnej należy: kontrolowanie działalności Zarządu, składanie wniosków z kontroli na Walnym Zgromadzeniu Członków, prawo wystąpienia z wnioskiem o zwołanie Walnego Zgromadzenia Członków oraz zebrania Zarządu, składanie wniosków o absolutorium dla Zarządu Stowarzyszenia, składanie sprawozdań ze swojej działalności na Walnym Zgromadzeniu Członków.
W razie gdy skład władz Stowarzyszenia ulegnie zmniejszeniu w czasie trwania kadencji, uzupełnienie ich składu może nastąpić w drodze kooptacji, której dokonują pozostali członkowie organu, który uległ zmniejszeniu. W tym trybie można powołać nie więcej niż połowę składu organu.
ROZDZIAŁ V
MAJĄTEK I FUNDUSZE 
Majątek Stowarzyszenia powstaje:
ze składek członkowskich,
z darowizn, spadków, zapisów,
z wpływów z działalności statutowej,
z dotacji i ofiarności publicznej,
z dochodów z działalności gospodarczej.
Wszelkie środki pieniężne mogą być przechowywane wyłącznie na koncie Stowarzyszenia.
Stowarzyszenie prowadzi gospodarkę finansową zgodnie z obowiązującymi przepisami.
Zabronione jest: Udzielanie pożyczek lub zabezpieczeń zobowiązań majątkiem Stowarzyszenia w stosunku do członków, pracowników oraz ich osób bliskich, z którymi pozostają w związku małżeńskim albo w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii bocznej do drugiego stopnia albo związani z tytułu przysposobienia, opieki lub kurateli.
Przekazywania majątku Stowarzyszenia na rzecz członków lub pracowników oraz ich bliskich na zasadach innych niż w stosunku do osób trzecich, w szczególności jeśli to przekazanie następuje bezpłatnie lub na preferencyjnych zasadach.
Wykorzystanie majątku Stowarzyszenia na rzecz członków lub pracowników lub ich osób bliskich na zasadach innych niż w stosunku do osób trzecich, chyba że to wykorzystanie wynika bezpośrednio ze statutowego celu Stowarzyszenia.
Decyzje w sprawie nabywania, zbywania i obciążania majątku Stowarzyszenia podejmuje Zarząd.
Do zawierania umów, udzielania pełnomocnictwa i składania innych oświadczeń woli, w szczególności w sprawach majątkowych, wymagane są podpisy dwóch członków Zarządu działających łącznie, w tym prezesa lub wiceprezesa.
ROZDZIAŁ VI
POSTANOWIENIA KOŃCOWE 
Uchwałę w sprawie zmiany statutu oraz uchwałę o rozwiązaniu Stowarzyszenia podejmuje Walne Zgromadzenie Członków kwalifikowaną większością głosów – (2/3), przy obecności co najmniej połowy uprawnionych do głosowania w pierwszym terminie, w drugim terminie bez względu na liczbę obecnych.
Podejmując uchwałę o rozwiązaniu Stowarzyszenia Walne Zgromadzenie Członków określa sposób jego likwidacji oraz przeznaczenie majątku Stowarzyszenia.
W sprawach nie uregulowanych w niniejszym statucie zastosowanie mają przepisy ustawy Prawo o Stowarzyszeniach.

Ogrody działkowe przy ul. Skrzydlatej do likwidacji?

Blisko połowa z 61 istniejących na terenie miasta ogrodów działkowych ma zostać zlikwidowana. Tak wynika z pisma, które otrzymał od Prezydenta Elbląga Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców. Właściciele działek są zszokowani takim faktem. Głównym punktem zapalnym są ogrody przy ul. Skrzydlatej na Zatorzu, które mają ulec częściowej likwidacji, pod planowaną drogę do centrum handlowego przy ul. Akacjowej.
A Ty jako mieszkaniec Zatorza, co o tym myślisz? Napisz swój komentarz...
Szanowny Internauto, jeżeli chcesz być informowany na bieżąco o nowych tematach poruszanych w serwisie zatorzanie.pl, wpisz swój adres Email w okno poniżej i kliknij na pole "Submit" ZATORZANIE.blogspot.com - BEZPŁATNA PRENUMERATA EMAIL. Twój adres Email zostanie dodany do bazy kontaktów i przy każdej opublikowanej nowej informacji na stronie zatorzanie.pl będziesz otrzymywał wiadomość drogą elektroniczną. Twój adres Email będzie przechowywany w bazie kontaktów wyłącznie do celów przesyłania informacji o publikowanych nowych artykułach. Podając swój adres Email wyrażasz zgodę na przesyłanie informacji drogą elektroniczną przez serwis zatorzanie.pl zgodnie z ustawą z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną (Dz. U. z 2002 r. Nr 144, poz. 1204 z późn. zm.). W każdej chwili możesz zrezygnować z prenumeraty i skasować swój adres Email z naszej bazy danych.